Windows 8 Satış Rekorları Kırıyor

Teknoloji alanında yaptığı gelişmeler ile tanıdığımız Microsoft şirketinin yeni işletim sistemi Windows 8 satış rekorları kırıyor.

Daha yeni çıkmış olmasına karşın 40 milyon gibi bir rakamda satış yapmış olması başarılı bir proje olduğunun kanıtı olarak gösterilebilir. Kısa sürede bu şekilde bir lisans satışı gerçekleştirilen Windows 8, en çok kullanılan işletim sistemi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Windows 8’in bu kadar kısa sürede rekor sayılabilecek bir rakama ulaşmasının altında önemli sebepler yatıyor. Bunların başında yeni işletim sisteminin yenilikçi bir görüntüye ve yazılıma sahip olması geliyor. Önceki Windows sürümlerinden farklı olarak birçok yeni özellik barındırması kullanıcıların dikkatini çekiyor. Aynı zamanda sadece bilgisayarlarda değil birçok cihazda kullanılması da bu rekora sebep olarak gösterilebilir. Masaüstü, dizüstü, mobil ve tablet gibi geniş bir kullanım yelpazesine sahip olması da önemli bir özellik olarak gösterilebilir. Ayrıca Microsoft şirketinin eski sürümlerden çok uygun bir fiyata lisans yükseltme yapması da satışları olumlu yönde etkilemiş gibi görünüyor.

Günümüzün popüler cihazlarının neredeyse hepsinde kullanılabilen işletim sisteminin şuan için geleceği parlak duruyor. Microsoft, umarım ulaştığı bu başarısını devam ettirirken kendini geliştirmekten de geri durmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir