Türkiye’de En Çok Nokia Seviliyor

Belirli aralıklarla Ipsos KMG’nin gerçekleştirdiği araştırmalarda Türkiye’nin en çok sevilen cep telefonu markaları seçiliyor. Bu sene yapılan “Digital Lovemarks2012”isimli araştırmada ise bir kez daha Türkiye’nin en çok sevilen markası Nokia oldu.

2 ve 29 Ekim tarihleri arasında Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden olan Ipsos KMG tarafından yapılan araştırmada bir kez daha Nokia galip geldi. Yapılan araştırmada toplamda 5 kategori bulunuyordu. Bu kategoriler hakkında 1150 tüketiciden görüşlerinin alındığı söylendi. Tüketicilerin görüşlerine bakıldığında Nokia %51 gibi büyük bir farklı en sevilen telefon seçildi. En sevilen akıllı telefonda ise o kadar başarılı olamayıp üçüncü sırada başarısını sabitledi.

Nokia Türkiye Pazarlama Direktörü Sertaç ŞENER ise yaptığı konuşmada mutluluğunu dile getirdi. Aslında Nokia’nın bu başarısı bir ilk değildi. Geçen sene ve ondan önceki birkaç sene de aynı kategoride birincilikleri bulunmakta. Ancak artan rekabet ortamında Nokia’nın 5 senedir en çok sevilen telefon markası seçilmesi şirket adına mutluluk verici bir durum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir