Samsung Galaxy Ailesine Farklı Bir Ürün, Galaxy Camera

Teknoloji devi Samsung’un son zamanlarda ürünlerine sık olarak rastladığımız Galaxy ailesine akıllı telefon haricinde daha farklı bir ürün katacağı bildirildi. Son olarak IFA fuarında tanıtılan ürüne ilgi oldukça büyüktü.

Günümüzde akıllı telefonlarda bulunan kameralar bize yeterli geliyor. Akıllı telefonlarımızda bulunan kameralar tam manasıyla profesyonel bir kamera tadı vermiyor ancak işimizi görür nitelik taşıyor. Ancak takdir edersiniz ki telefonlarımızda bulunan kameralar kesinlikle profesyonel kamera kalitesini bizlere yaşatamıyor. Samsung bu eksikliği görmüş olmalı ki Galaxy Camera ile karşımıza çıkıyor. Galaxy Camera diğer kameralardan farklı olarak akıllı telefon ve kamera karışımı bir ürün şeklinde bizlere tanıtılıyor.

Samsung Galaxy Camera 16 megapiksel çözünürlük, 4 çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM gibi özellikleri ile tanıtıldı. Yalnız bu kamerada herkesin dikkatini çeken farklı bir özellik bulunuyor. Galaxy Camera işletim sistemi olarak Android kullanıyor.

Galaxy Camera’ nın arka kısmında 4,8 inç boyutunda LCD bir ekranımız bulunuyor. Bu ekrandan Android işletim sistemini kamerada kullanmanın zevkini çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca kamerada WiFi, 3G ve Bluetooth gibi özellikleri de görmek mümkün.

IFA 2012′ de tanıtılan bu cihazın daha ne gibi detaylı özelliklerinin bulunduğunu ve bizi daha fazla şaşırtıp şaşırtamayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir