RIM’den Karşı Hamle-BBM 7

Blackberry akıllı telefonlarının üreticisi, Research In Motion (RIM) şirketi akıllı telefon piyasasında yer edinmek için yeni ve yaratıcı çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

RIM, BlackBerry telefon markası ile uzun süredir piyasa içerisinde iyi yer edinmişti. Ancak akıllı telefon piyasasında Apple ve Samsung gibi rakipleri ile fazla baş edemiyordu. Bu rakipleriyle baş edebilmek için yeni hamleler yapmaya başladı. Akıllı telefonlarında donanımsal ve yazılımsal değişiklikler yapan şirket, en son akıllı telefon piyasasında oldukça popüler iletişim uygulaması WhapsApps’a karşı BBM 7 yazılımını geliştirdi.

Geliştirilen yeni işletim sistemi ile birlikte güncellenen BlackBerry Messenger 7 (BBM 7) uygulaması BBM Voice özelliği ile sesli görüşme ayrıcalığı tanıyor. Kullanıcılar bu uygulama ile ücretsiz bir şekilde yazışırken aynı zamanda sesli görüşmede yapabilecekler.

Güncelleştirilen yazılımda BBM Voice özelliği sadece Wi-Fi bağlantısı ile kullanılabilecek. Bu şartı yerine getiren kullanıcılar BBM listelerindeki diğer kullanıcılar ile ücretsiz bir şekilde sesli görüşme sağlayabilecek.

Mobil internet bağlantısı ile kullanıcılar arası sesli ve görüşme sağlayan WhapsApps ve Viber gibi uygulamalara rakip olacak olan BBM 7 bu haliyle popüler bir uygulama olma potansiyelini taşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir