Nokia Symbian WiFi Hotspot Oluşturma

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile cep telefonundan internete bağlanan abone sayısında ciddi artış meydana geldi. Bazı operatörler sınırsız mobil veri hizmeti vermeye başladı.İnternete sık bağlanmayan kullanıcılar mobil veri paketlerini gerektiğinde bilgisayarlarında da kullanarak sabit internetlerini iptal ettiriyorlar.

iOS ve Android işletim sistemini kullanan telefonlarda dahili olarak bulunan hotspot özelliğini Nokia telefonlara program yükleyerek kazandırabiliyoruz. Telefonunuz mobil şebekeden aldığı interneti WiFi yoluyla yakınında bulunan cihazlar ile paylaşabiliyor.

Symbian işletim sistemini kullanan eski telefonlara bu özelliği kazandırmak için piyasada çeşitli programlar mevcut. Bu programlar içinde en iyi çalışanı “JoikuSpot” isimli program. Kısıtlı ücretsiz sürümü de bulunan program N serisi, 5800, E serisi gibi Nokia’nın eski telefonlarında sorunsuz çalışıyor.

Program ile şifreli wifi ağı oluşturabiliyorsunuz. Kotalı paket kullanan aboneler için veri trafiğini gösteren menüsü de mevcut.

Programın son sürümünü resmi sitesinden yükleyebilirsiniz.

Nokia Symbian WiFi Hotspot Oluşturma” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir