Kategori arşivi: Webmaster

WordPress Facebook Eklentisi

  İnternet aleminin en çok kullanılan blog scripti ve sosyal ağ platformunun ortak çalışması ile yeni bir eklenti yayınlandı. WordPress blog sistemi ve Facebook sosyal ağının beraber yürüttüğü çalışma ile blog sahipleri ekstra bir uğraştan kurtuluyor.

İkisininde sitesinde aynı anda yayınlanan duyuru ile eklenti kullanıma sunuldu. Eklenti WordPress blog sistemi sahiplerinin içeriklerini uğraşmadan otomatik olarak Facebook sayfalarında veya sahip olduğu diğer hesaplarda paylaşıma sunuyor. Bu sayede blog yazarları ekstra uğraş gerekmeden içeriklerini sosyal medyada yayınlayabiliyorlar.

 

Kurulum açısından oldukça kolay olan eklentinin, içeriklerinize yorum kutusu veya beğen butonu, abone ol gibi ekstra özelliklerde ekleme şansı tanıdığı görülüyor. Eklentinin WordPress sayfasında kurulum ile ilgili bir açıklamanın yer aldığı sayfa da mevcut.

Bu eklenti şüphesiz ki çok yerinde bir eklenti oldu. Zira internet ortamında çok büyük yeri olan WordPress sistemi ile Facebook entegrasyonu sağlamak gerçekten zordu. Fakat bu zorluk ortak çalışma sayesinde geliştirilen eklenti ile son buluyor. Blog sahipleri artık bu eklenti sayesinde daha çok sosyal medya takipçisi kazanabilecek. Hemde ekstra bir uğraş sarf etmeden.

WordPress Kolay Tema Tasarım Programı

Bildiğimiz üzere webmaster olan insanlar, son dönemlerde web sitesi kurmak istedikleri zaman en önemli seçeneklerden birisi olarak hiç kuşkusuz ki WordPress sistemi tercih etmektedir. Özellikle webmaster sistemlerinde görüldüğü üzere temalar, ücretli olarak satılmakta ve kısa sürede birçok kişi tarafından tedarik edilebilmektedir. WordPress Kolay Tema Tasarım Programı yazısına devam et

Profil Backlink İntihar Demek

Profil Backlink İntihar Demek
Bildiğimiz üzere web siteleri, Google ve diğer arama motorlarında yükselebilmek amacı ile birçok farklı çalışma yaptırabilmektedirler. SEO uygulamaları, kısa zaman içerisinde çok yaygınlaştı ancak bu hizmeti yapan vasıflı ya da vasıfsız birçok insan türedi.
Profil, Blog, Dofollow, Nofollow backlink derken web sitelerinin çoğu yavaş yavaş arama sıralarında ortadan kaybolmaya başladı. Özellikle son dönemlerde Profil backlink çalışmaları yaptıran web sitesi sahipleri, web sitelerinin gerilediğini fark ediyorlar. Bundan önceki dönemde SEO açısından önemli bir uygulama olan Profil çalışmaları, Google Panda 3.0 güncellemesi ile tamamen ortadan kalktı. Artık bu çalışmalar, web sitenize yarardan çok büyük zararlar getiriyor. Profil backlink, arama motoru botları tarafından SPAM uygulama olarak algılanıyor ve web sitelerinin gerilemesine neden oluyor.
Sizlerde eğer backlink almayı düşünüyorsanız, Profil için verdiğin parayı kalıcı sabit linkler için kullanarak web sitenizin ne kadar büyük bir gelişme kat edeceğini rahatlıkla gözlemeyebilme şansına sahip olabileceksiniz.

Tasarımda Yeni Trend HTML 5

İnternet teknolojileri sürekli olarak gelişiyor ve özellikle web yazılım dilleri üzerinde yaşanan gelişmeler, daha kaliteli ve kullanışlı web sitelerinin ortaya çıkması konusunda inanılmaz seçenekleri bizlere sunuyor. HTML ve CSS, her yazılım dilinin olmazsa olmaz parçalarından birisi olarak dikkatleri çekiyor. Tasarımda Yeni Trend HTML 5 yazısına devam et

Kurumsal SEO Uygulamaları Şekilleniyor

Firmalar arası rekabetin son derece yoğun olarak yaşandığı günümüzde gerçek anlamda bir savaş durumu söz konusudur. Web siteleri üzerinden de müşterilere hitap etmeye çalışan firmalar, diğer firmalara kıyasla web sitelerini daha önde tutmanın planlarını yapmaktadırlar. Kurumsal SEO Uygulamaları Şekilleniyor yazısına devam et

WordPress ile Kaliteli Web Siteleri

Web teknolojilerinin zaman içerisinde yaşadığı gelişme gerçek anlamda ilgi çekici bir hal aldı. Biliyoruz ki artık her geçen gün internet üzerinde yeni web siteleri açılmaya devam ediyor. Ancak bir sistem var ki insanların işini %100 kolaylaştırdı ve internet ortamına tabiri caiz ise yepyeni bir soluk getirdi. WordPress sistemini artık duymayan Webmaster bulunmuyordur sanırım. WordPress ile Kaliteli Web Siteleri yazısına devam et