iTunes Hediye Kartı

Akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse gündeminde olmayan uygualamalara ücret ödemek, IOS dünyası ile farklı bir boyut kazandı. Son yıllarda internet üzerinden alışveriş büyük bir artış gerçekleştirmiş olsa da ülkemizde internete olan güven hala çok düşük düzeyde. iTunes’den ücretsiz hesap açarak iPhone ve iPad’inize ücretsiz uygulamaları indirebilirsniz.

Ücretli uygulamaları satın almak için kredi kartınızı sisteme tanıtmanız gerekiyor. Çeşitli nedenlerle kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen kullanıcıları imdadına hediye kartları yetişiyor.

iTunes hediye kartı; Apple mağazalarında, online mağazalardan ve çeşitli promosyonlardan edinilebiliyor. iTunes hediye kartları ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey, hediye kartlarının sadece alındıkları ülkede geçerli olması. Yani ABD’den bir hediye kartı edinizseniz bu hediye kartını sadece ABD mağazasında kullanabilirsiniz.

Henüz Türkiye mağazası için satılan hediye kartı olmadığı için alacağınız hediye kartının hangi ülke için olduğuna ve hangi ülke mağazasında bulunduğunuza dikkat etmeniz gerekiyor.

Türkiye mağazasında sadece kredi kartı kullanabillirseniz yada bir arkadaşınızdan size uygulama hediye etmesini talep edebilirsiniz. Bu konuyla ilgili detaylı bir yazı paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir