iOS 6.1.2 iPhone 4S Wifi Problemi

iOS’un son sürümü iPhone  bazı 4S kullanıcıları için çileye dönüştü. Son çıkan güncelleme ile birlikte ayarlar menüsünde bulunan Wifi tuşu pasif hale geldi. Kimi kullanıcılar yükleme yaparken telefonun yükleme sırasında doğal olmayan bir şekilde telefonun açılıp kapandığını bildirdi.

Apple resmi forumunda konuyla ilgili olarak sadece klasik çözümlere yer verildi. Bize ait olan 4S cihazda bu çözümlerin hiç biri fayda sağlamadı ama yine de belirtelim sizin işinize yarayabilir.ios 6.1 iphone 4s wifi sorunu

– Telefonu açıp kapatın

– Ayarlar-Sıfırlama kısmında bulunan “Wifi ayarlarını sıfırla” kısmında ayarlarınızı sıfırlayın.

– Orta tuşa ve üst tuşa basık tutarak telefona soft reset işlemi uygulayın.

iPhone 4S kullanıcıları Apple’dan kesin çözüm bekliyor.

iOS 6.1.2 iPhone 4S Wifi Problemi” üzerine 5 yorum

  1. wifi, 6.1.2 den beri, ne yaptıysak çalışmıyor 6.1.3 ne zaman cıkacak? ne yapmalıyız?

  2. Bu sorun bende de oldu wifi pasif ve ne yaptımsa aktif olmuyor. Dilerim Apple çok süratle bir çözüm bulur.

  3. “Wifi düğmesi pasif” Sorunu benim de başıma geldi, pekçok forumda bahsedilen buzdolabına koyma yöntemini denedim, sadece bir kaç dakikalığına işe yaradı daha sonra tekrar wifi pasif oldu. Ardından kendim bir yöntem geliştirdim, işe yaradı umarım sizin de işinize yarar, kulaklık soketine kulaklık taktım düzeldi, sorun muhtemelen yağmurda kulaklık girişinden su sızmasından kaynaklanıyor olmalı, buzdolabına koyma yada kulaklık takma yöntemlerinin işe yaraması akla nemle ilgili bir sorun getiriyor, umarım bu çözüm bir iki kişinin olsun işine yarar , sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir