IE 9 Yükseliyor

Eskiden fazla değil sadece tek bir tarayıcı seçeneğimiz bulunuyordu. Evet bahsettiğim tarayıcı Internet Explorer. 😉

 Günümüzde ise Firefox ve Chrome gibi çok kullanılan tarayıcılar haricinde Opera, Safari gibi daha az kullanıcı kitlesine sahip tarayıcılar Internet Explorer’ ı tahtından indirmişti.
 Bu durumdan rahatsız olan Microsoft Internet Explorer’ ı  tekrar eski popülerliğine getirmek için “Nefret Etmekten Zevk Aldığınız Tarayıcı” başlıklı esprili yaklaşım ile kullanıcılara yönelik bir proje başlatmıştı.
 Internet Explorer’ ın son sürümü olan IE 10 beta sürecinde olduğundan şuan için aktif olarak sorunsuz kullanılabilen sürüm IE 9 olarak görünüyor. Microsoft’ un geçtiğimiz Mart ayına yönelik yaptığı çalışmada IE 9 tahtı tekrar almış durumda. Microsoft’ un sadece Windows 7 kullanıcıları üzerinde yaptığı istatiksel sonuca göre, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarının toplam kullanıcı sayısı bile Internet Explorer 9 kullanıcılarını geçemiyor.
 Kullanıcıların gönlünü tekrar kazanan Internet Explorer beta sürecinde bulunan sonra versiyonunda iyilik çalışmaları sonucunda tekrardan rekabet ortamı yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir