Google Ek Depolama Alanı Satın Alma

Gmail ilk duyurulduğunda 1 GB depolama alanı ile göz kamaştırıyordu. O günlerde hotmail mail kapasitesini 4 mb ile sınırlandırıyordu. Özellikle fotoğraf makinesi çözünürlüklerinin artmasıyla e-posta depolama alanları ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşanmaya başladı. Gmail 7 GB depolama alanını ücretsiz olarak sunarken ekstra kapasite satın almak isteyen kullanıcılar için depolama paketlerini ön plana çıkarıyor. Her ne kadar ücretsiz depolama alanı veren bir çok firma olsa da Google’ın yüksek güvenlik özellikleri ve hızlı olması kullanıcıları tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

Ekstra depolama satın almak için öncelikle buraya tıklayın. Aşağıda ek paket ücretlerini görebilirsiniz.

Dilediğiniz paketi seçtikten sonra Google Checkout hesabı oluşturmalısınız. Google Checkout, Google’ın paypal benzeri ödeme sistemi. Kredi kartınıza bağlı adresinizi doğru yazmanız çok önemli. Dilerseniz satın aldıktan sonra Google Checkout profilinizdeki kart bilgilerinizi silebilirsiniz.

Satın aldığınız depolama tüm Google ürünleri (Gmail, Picasa Web Albümleri ve Google Dokümanlar) arasında paylaştırılacak. Örneğin 5 USD değerinde 20 GB ek depolama alanı alırsanız; mail kapasiteniz 27,5 GB’a yükselecek, normalde 1 GB olan picasa hesabınızın depolama alanı 21 GB’a yükselecek.

Google Ek Depolama Alanı Satın Alma” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir