Yepyeni Bir Tasarım, İnstaGlasses

Son zamanların akıllı telefon çılgınlığı ve Android işletim sistemi çılgınlığı yanında bazı uygulamalar artık hayatımızın vazgeçilmezi konumuna gelmiş durumda. En çok ihtiyacımız olan uygulamaların başında ise şüphesiz fotoğraf uygulamaları geliyor.

Android işletim sisteminde fotoğraf uygulaması deyince akla ilk gelen İnstagram uygulaması oluyor. İnstagram, Gerek pratikliği gerekse uyguladığı filtreler sayesinde en popüler fotoğraf uygulaması haline gelmiş durumda. İnstagrma projesi bu kadar popüler olunca doğal olarak uygulamayla ilgili projelerde sürekli üretiliyor. Bundan önce direk İnstagram ile etkileşimli bir fotoğraf makinesi projesini yayınlamıştık. Şimdi ise gündemde olan İnstagram uygulaması ile etkileşimli bir gözlük projesi.

Alman girişimci Markus Genke bir gözlük dizaynı tasarladı. Bu dizaynı projeleştirdi ve ortaya olsada kullansak tadında bir ürün çıktı. İnstaglasses projesi adında anlaşılacağı gibi bir gözlük projesi. Bu gözlüğü ilk gördüğünüz andan itibaren tasarımı sizi çekiyor. Ayrıca projede gözlüğün sahip olması gereken özellikleri görünce ürünü doğal olarak satın alma dürtüsü oluşuyor.

İnstaglasses projesine göre sahip olacağınız gözlük İnstagram uygulaması ile aktif olarak etkileşimli olacak. Gözlüğünüzü takıp gezintiye çıktığınızda gördüğünüz herhangi bir şeyi ölümsüzleştirmek için tek tuşa basmanız yeterli olacaktır. Ardından çektiğiniz fotoğrafı uygulama ile sosyal medyalarda paylaşabileceksiniz. Tabi uygulamanın sahip olduğu olmazsa olmaz filtreleri de kullanabileceksiniz.

İnstaglasses projesi herkesin sahip olmak istediğini bir ürünü kapsıyor. Fiyatta fazla abartılmayacağı takdirde bir çok kişinin satın alması beklenebilir. Umarız bu proje yatırımcısınu bulur ve hayata geçirilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir