Yeni İpad Türkiye Pazarında Satışta

Apple tarafından birkaç hafta önce duyurusu yapılan ve birçok Avrupa ülkesi ve ABD’de satışına başlanılan Yeni İpad resmi olarak olmasa da Paralel İthalat olara Türkiye pazarında satışa sunuldu.

Hızlıal ve Hepsiburada gibi siteler üzerinden Distribütör Garantisi olmadan Spot olarak Türkiye satışına başlanılan ürünler oldukça fazla talep göreceğe benziyor.

Firmalar tarafından 16 GB hafızaya sahip olan ve 4G özelliği bulunmayan ilk modelin getirildiği ülkemizdeki satış fiyatları da sanılanın biraz altında gibi olacak.

Hızlıal sitesi ürüne 1453 TL lik bir satış fiyatı belirlerken aynı ürün için Hepsiburada adresli site 1449 lik bir satış fiyatı belirlemiş.

Tabi ki bunların Paralel İthalat olmasından dolayı fiyatlarının çok uygun seviyelerde olduğunu belirtmekte fayda var.

Avea, Turkcell ve Vodafone tarafından resmi Apple Garantisi ile Türkiye pazarına Sözleşmeli ve Sözleşmesiz olarak sokulması beklenen Apple Yeni iPad modelinin ise işte o zaman Resmi fiyatı belirlenmiş olacak.

Resmi satışı beklemek istemeyen, resmi satışın pahalı olacağını düşünen, garanti noktasında sorun yaşamam diye düşünenlere Çevrimiçi satış yapan bu iki site üzerinden veya aynı şekilde satışlara başlayan diğer siteler ya da yerel marketler üzerinden ürüne sahip olabilirler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir