Yeni iPad Biraz Daha Sıcak

Apple tarafından piyasaya sürülen Yeni iPad modelinde hem batarya hem de ekran noktasında önemli değişmeler olmuş, bu da performans ve sunulan kaliteyi yükseltmişti.

Ancak her güzelliğin bir de külfeti oluyor ne yazık ki. Apple tarafından piyasaya sürülen Yeni iPad ya da iPad 3 diye bilinen modelin ısınması biraz daha fazla boyutlara ulaşabiliyor.

Apple iPad 2 modelinde kullanıcının görebileceği sıcaklık ortalama olarak 28,3 santigratlık bir seviye idi. Tabi ki bu seviye birçok cihazla aynı derece de olduğu için pek fazla bir sorun teşkil etmiyordu.

Ancak donanımsal olarak biraz daha üste taşınan ancak kasa yapısında belki de hiçbir değişiklik yapılmayan Yeni iPad modelinde sıcaklık 33,6 santigrat dereceye kadar yükselmeyi başarıyor.

Tabi ki ilk etapta büyük bir sorun gibi görünmese de uzun süreli kullanımlarda bu sıcaklık hem sizi rahatsız edebilir hem de cihazın performansında bir düşüşe sebep olabilir.

Konu hakkında Apple firmasından yapılan açıklama ise ne yazık ki biraz genel kaçtı. Firma güçlendirilmiş işlemcisi, ekranı ve pili sebebiyle cihazın bu değerlerde ısınmasını normal olduğunu ve korkulacak bir sorun olmadığını ileri sürdü.

Önceki yıllarda da özellikle iPhone modellerinden baş gösteren bu şekildeki spesifik sorunlar zaman içinde Apple firmasını epey uğraştırmıştı. Dileyelim ki büyük bir tanıtımla piyasaya sürdüğü Yeni iPad modelinde sıkıntılara sebebiyet vermesin bu ısınma sorunu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir