Yandex Türkiye Pazarında Büyüme Hızını Arttırdı

Rusya merkezli bir arama motoru olan Yandex ülkemize gireli 1-3 sene oldu ancak kısa süre öncesine kadar çok fazla bir aksiyon yapmamıştı.

Ancak son birkaç aydır gerek TV Reklamları, gerek Radyo Reklamları, gerek Gazete Reklamları ile isminden sıkça bahsettirmeye başlayan Yandex birçok webmaster forum sayfasında, internetteki genel forumlarda ve bu iş üzerine yoğunluk verenlerin takıldıkları noktalarda tartışılmaya başlandı bile.

Bir anlamda ülkemizde her konuda Google tarafından oluşturulmuş olan Tekeli kırmayı amaçlayan firma diğer taraftan da kendi içerisinde servisleri yavaş yavaş aktif ederek hem tüketiciye hem de onlara içerik sunan webmasterlara daha fazla tercih sunmaya başladı.

Firmanın oldukça iyi bir kadro ile ülkemize girmesi, arkasında büyük bir mali gücün olması ve Bing ve Yahoo’nun aksine Türkiye’ye özel servisler ve uygulamalar sunması ülkemizde bir anda fanlarının artmasına da sebep oldu.

Son dönemde birçok sitede YANDEX reklamı görebilir, tanıtımlarına denk gelebilir ya da direkt olarak önerdiklerini görebilirsiniz.

Şu aşamada Harita, Webmaster, Sayaç gibi servislerini aktif eden, e-mail adresi dağıtmaya ve milyonlarca siteyi indekslemeye başlayan site yakın dönemde Google karşısında en azından ülkemizde önemli bir rakip olacaktır.

Yakın dönemde reklam sisteminin de aktife geçmesi planlanan sitenin bu sayede birçok web sayfasında reklamlarının dönmesine ise hiç şaşırmayın.

Yandex kurum olarak da kullanıcıya daha yakın olma politikası izliyor. Şu aşamada ne denli bu politikada kalırlar bilinmez ancak sundukları hizmetler, ziyaretçi ve webmasterlara sundukları kolaylıklar ve hızlı dönüşler ile isimlerini biraz daha hafızalarımıza kazımaya başladılar diyebiliriz.

Bu arada firma tarafından yayınlanmasına başlanılan TV Reklamı oldukça başarılı ve bir anlamda yaratıcı olmuş diyebiliriz. İzlemek isteyenler için Youtube üzerinden bizde sayfamızda reklamın videosunu sizler için yayına alıyoruz.

İnşallah ülkemiz ve internetimiz için bir adım daha ileriye götürecek bir çalışma olur ve ülkemizde kalıcı olacak bir site halini alabilir.

 

Yandex ” Yaşamın Tüm Cevapları ” Reklam Filmi

Yandex Türkiye Pazarında Büyüme Hızını Arttırdı” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir