Yandex Panorama Haritaları Güncellendi

Yandex tarafından İstanbul için verilen Panorama Harita sistemi bünyesine katılan 840 Km’lik alan ile biraz daha büyümeyi başardı.

Rusya merkezli olarak hayatına başlayan ve son 1 senedir ülkemizdeki faaliyetlerine hız veren Yandex Panorama Haritalar sistemini her geçen gün biraz daha büyük bir alana yaymaya devam ediyor.

İlk etapta İstanbul için hazırlanan Panorama Haritalar sistemi henüz tam olarak hazır olmasa da İstanbul içindeki 4.000 Km lik bir alanı internet üzerine yüklemiş durumda.

Panorama Harita sistemi ile İstanbul sokaklarını 360 Derecelik bir açı ile gezmeniz, firma tarafından çekilen resimler sayesinde her sokağı görebilmeniz ve detaylıca izleyebilmeniz mümkün hale gelmiş oluyor.

Firmanın birkaç ay içerisinde İstanbul sınırlarının tamamına yakınını özel aracı ile dolaşması ve her sokağın Panorama görüntülerini internet üzerine yüklemesi bekleniyor.

Firmanın kısa süre içerisinde ülke çapında bu denli büyük yatırımlar yapması Google tarafından da merakla izleniyordur sanırım. Çünkü Yandex bu hızda giderse birkaç sene içerisinde Google ile başa baş bir firma olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir