Yakın Gelecekteki Yeni Teknolojiler CES 2012’de Boy Gösterdi

Her yıl bir sonraki yılın teknoloji gündemini belirleyen CES (Consumer Electronics Showroom – Tüketici Elektroniği Fuarı) bu yılda ileri teknoloji ürünleriyle farklı karelere sahne oldu. İşte o ürünlerden bazıları:

Nokia Lumia 900: Windows Phone pazarının iddialı ürünlerinden birisi olarak gelen Nokia’nın son amiral gemisi mobil teknolojilere yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Ürünün en önemli özelliği LTE bağlantı teknolojisiyle gelmesi.

Samsung OLED Televizyon: Ultra kontrast oranıyla şu ana kadarki en iyi görüntüyü sağlayacak olan OLED televizyonlar konusunda Samsung büyük bir adım atmış durumda. Fiyat konusunda belirli bir bilgi olmamasına karşın bu yıl içerisinde ilk OLED televizyonların görücüye çıkması bekleniyor.

Sennheiser RS220: Yeni kablosuz ağ teknolojileri sayesinde şu an piyasada satın alınabilecek en iyi kablosuz kulaklıklar olarak ön plana çıkıyor. 2.4 GHz aralığının üzerinde çalışan yeni Sennheiser RS220 her türlü müzikte üst düzey performans sağlamayı hedefliyor.

Lenovo IdeaPad Yoga: Tablet dünyasındaki yenilikler ve mobil teknolojilerdeki yeni ihtiyaçlar yaratıcı ürünleri ortaya çıkarmaya devam ediyor. Lenovo’nun yeni harikası dizüstü bilgisayar ile tableti alışılmışın dışında (spiral defter şeklinde) birleştiriyor. Bu sayede bilgisayarınızın klavyesini ekranın arka kısmına alabilmeniz mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir