WP Marketplace Türkiye Sayfası Açıldı

Windows İşletim Sistemine sahip cihazlar için uygulama barındıran market sayfası Windows Phone Marketplace sayfası bugünden itibaren Türkçe olarak da yayın hayatına başladı.

Daha önce açılan ve uygulama yüklemesi yapılmaya başlanılan market alanı birçok dil için kapalı tutuluyordu. Yeni gelen Windows Phone Tango güncellemesi ile Türkiye ile birlikte birkaç ülke içinde sayfalar açılmaya başlanmış oldu.

Türkiye, Bulgaristan, Kosta Rika, Hırvatistan, Estonya, İzlanda, Litvanya, Letonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, ve Venezuella gibi ülkeler bugünden itibaren Windows Phone Markerplace sayfasını kendi öz dillerinde kullanmaya başlayabilecekler. Bahreyn, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Kazakistan, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler ise yeni gelecek olan güncellemeyi beklemek durumunda kalacaklar.

Firmanın Market sayfasını Türkçe hale getirmesi ile birkaç gün içerisinde Windows Phone işletim sistemine sahip telefonların Türkiye satışlarına da başlanacaktır.

Market uygulaması aktif olan ve kullanıcılara özelleştirme imkânı sunan Windows Phone işletim sistemine sahip yeni modeller bu sayede ülkemizdeki pazara biraz daha rekabet katacak gibi görünüyor.

Windows için önemli pazarlardan birisi olan ve hem nüfus hem de telefon değişim oranı ile satışlarda önemli bir kesimi teşkil edecek olan ülkemizde ise şu aralar Android İşletim Sistemi büyük bir saltanat kurmuş durumda.

Windows İşletim Sistemine sahip yeni cihazların gelmesi hem pazar rekabeti hem seçenek sayısı hem de fiyatlarda bir indirim olarak kullanıcıya yansıyacaktır.

Buda bir anlamda bir avantaj olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir