Windows 9 Sonbaharda Bilgisayarlarda Olacak

Microsoft kanadından yapılan herhangi bir resmi açıklama olmasa da firma içinden meydana gelen sızıntılara göre yeni yapısı ve görselliği ile piyasayı oldukça etkileyecek Windows 8 2012 yılının sonbahar aylarında satışa sunulacak.

Metro ara yüzü ismi ile ilk olarak tanıtılan ve halen deneme sürümleri yayınlanan Microsoft Windows 8 aslında bütün platformlar için ortaya çıkarılan bir işletim sistemi olmasından dolayı oldukça önemli bir konumda. Tablet Bilgisayarlar, Masa Üstü Bilgisayarlar, Netbook ve Notebook gibi Taşınabilir Bilgisayarlar ve Akıllı Telefonlar üzerinde eş zamanlı süreçlerde göreceğimiz Windows 8 bir anlamda tüm pazara hitap eden bir işletim sistemi ailesi olarak geliyor.

Ortaya atılan iddialardan bir tanesi ise Windows 8 işletim sisteminin öncelikle Intel altyapısına sahip cihazlara ulaşacağı, ARM tabanlı cihazlara ise daha sonra yerleşeceği bilgisi çevrildi. Yani piyasanın hâkimi olan Intel İşlemci bu alanda da bir başarı ve bir anlamda öncelik kazanmış oldu.

Dediğimiz gibi henüz net bir açıklama yapılmadı ancak Microsoft bu konuda çok fazla geride kalmak istemiyor anlaşılan. Nisan ayı içerisinde iş ortakları ile bir görüşme yapmayı planlayan Microsoft yetkilileri bu toplantı ile Microsoft Windows 8 İşletim Sisteminin nasıl bir satış ve tanıtım yolu seçeceğine karar vermeyi planlıyorlar.

Kısacası 2012 senesi sona ermeden bilgisayarlarda ve raflarda Windows 8 işletim sisteminin bulunduğu logolar görmeye başlayacağız. Ancak gelecek yeni ara yüze alışmamız ise biraz zaman alacak gibi görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir