Windows 8 Uygulama Mağazası Geliyor

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Windows 8’in kendisiyle birlikte pek çok yeniliği getireceği biliniyor. Farklı platform destekleri, yeni arayüz gibi yeniliklerden birisi olan uygulama mağazası  olarak Şubat ayı sonunda Beta olarak   kullanıma sunulacak.

Şubat ayı sonunda Beta olarak kullanıma sunulacak olan Windows 8 Uygulama Mağazası’nın ön izlemesinde şu an için Windows işletim sistemlerine dair istatistikler yer alıyor. Google’ın Chrome Web Store üzerindeki satışlardan yüzde 5, Apple App Store satışlarından yüzde 30 pay alırken Microsoft’un Windows 8 Uygulama Mağazasındaki satışlardan yüzde 30 pay alacağı belirtiliyor. Fakat 25 bin dolar ve üzerinde satış rakamına ulaşan uygulamalar için bu rakam yüzde 20 olarak uygulanacak olması Microsoft’un geliştiriciler için cazip bir partner alternatifi olacağının işaretlerini veriyor.

Microsoft tarafından kullanıma sunulacak olan uygulama mağazasından lisanslama, satın alma işlemleri yapılabilecek. Masaüstü uygulamalarının indirilemediği mağazada geliştiriciler kullanıcılara indirme linki hariç şekilde fırsatlar sağlayabilecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir