Windows 8 Tabletler Teknoloji Dünyasına Ne Getirecek

Apple’ın iPad’i ile başlayan tablet savaşları pek çok üreticinin ürün geliştirdiği ve teknoloj dünyasındaki köklü değişikliğin başladığı noktalardan birisi olarak geride kaldı. iPad’in ardından Android işletim sistemli tablet ve sonrasında Apple’ın ikinci atağı iPad 2 ile bu alanda büyük mücadelelere tanık olduk.

Windows 8’in tablet sürümünün geleceği artık söylentinin ötesine geçmiş durumda. 2012 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülecek olan Windows 8 işletim sistemine sahip tabletler pazarda yeni bir hareketlilik getirecek gibi görünüyor.

Microsoft’un bu alandaki hamlesinin iPad ile rekabet edebilirliğini tartışan analistler, Android ile birlikte üç tablet işletim sistemi üzerinde farklı yaklaşımlar sergiliyor. Bu konuda Microsoft’un Windows platformuyla birlikte bütün bir ekosistem sunması pek çok analisti cezbeden noktalar arasında yer alıyor.

Android işletim sistemine sahip tabletlerin temel işlevleri yerine getirebilmesi Windows 8 hamlesinin karşısında geride kalacak olması muhtemel platformlardan birisi. Microsoft’un Windows 8 tabletlerle Office entegrasyonu sunması ve kullanıcı deneyimini ileri taşıyacak bir arayüz getirmesi en büyük artılar olarak dikkat çekecek gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir