Windows 8 için Özel Klavye mi geliyor?

Microsoft firması Windows 8 için bir çok hazırlık yapmakta. Bu hazırlıklar ve gelişimler yazılımsal olarak devam ettiği kadar donanımsal olarak da devam etmekte. Donanımsal olarak karşımıza çıkan ilk gelişme Windows 8 için çıkarılan klavye.

Winmag sitesinin geçenlerde yayınladığı resimlerde “Wedge Mobile Keyboard” ürünü görebiliyoruz. Buda bize Windows 8 için tasarlanmış olan bir klavyenin varlığından söz ettiriyor. Ayrıca yayınlanmış olan resimde dikkatleri çeken bir başka unsur ise Windows logosunun değişikliği. Evet, bu resimlerde klasik Windows logosu tasarımının değiştiği fark ediliyor. Yani Microsoft tasarım çalışmalarına da devam ediyor ve bu sürecin bir nevi beta süreci olduğunu düşünüyorum. Yani bu şekil ürünler piyasaya sürüldükçe gelen tepkiler ve eleştirilere göre gelişmeler devam edecek gibi görülüyor.

Klavyeyi tasarım olarak inceleyecek olursak ince ve küçük bir tasarıma sahip olduğunu göreceğiz. Buda özellikle mobil kullanımlarda çok işe yarayacaktır. Resimlerde bu özelliği haricinde herhangi bir bilgiye maalesef ulaşamıyoruz.

Çeşitli sitelerde tanıtım resimlerinin yayınlandığı klavyenin, Windows 8 ile birlikte satışa sunulacağı bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir