Vodafone Smart Tablet 10 Geliyor

Vodafone çalışmalarına son sürat devam ediyor. Vodafone Türkiye operatör markalı telefonlardan sonra Türkiye’ nin ilk operatör markalı tablet bilgisayarını da satışa sundu.

 Cuma günü İstanbul’ da düzenlenen bir basın toplantısında tanıtılan Smart Tab 10 ilk olarak 26 yaşından gün almamış gençlere satışa sunulacak.
 Vodafone Smart Tab 10 bir çok tablet bilgisayarda kullanıldığı gibi Android 3.2 işletim sistemini kullanıyor. 10 inçlik bir ekrana sahip olan tablet 1280×800 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Ayrıca tabletin önde 2 megapiksel ve arka tarafında 5 megapiksellik iki adet dahili kamerası bulunuyor. Çift çekirdekli 1.2 GHz işlemci kullanan tabletin RAM’ i 1 GB ve dahili hafızası 16 GB, ancak istek dahilinde kullanıcılar MicroSD kart ile hafızayı toplamda 32 GB’ a kadar çıkartabiliyor.
 Tabletlerde aranan önemli bir özellik olarak USB portunu bünyesinde barındıran ürün ayrıca HDMI ve DLNA özelliğini de kullanıyor. HDMI portu sayesinde büyük ekranı cihazlar ile bağlantılı kurabiliyorsunuz. Ağ bağlantısı konusunda ise ürünümüz 3G ve Wi-Fi kullanıyor. Diğer rakip tabletler gibi tek ağ bağlantısı tablet alma gibi seçeneğimiz olmuyor, yani tabletin tek modeli bulunuyor.
 Vodafone Smart Tab 10 tabletine sahip olmak için öncelikli olarak Vodafone kullanıcısı olmanız gerekiyor. Zira cihazla internete bağlanabilmek için bir Vodafone SIM kartına ihtiyaç duyuluyor. Diğer operatorlerin SIM kartları ise maalesef cihazda kullanılamıyor.
 Yukarda da bahsettiğimiz gibi Smart Tab 10 tablet öncelikli olarak 26 yaş altındaki gençlere satışa sunulacak. Gençler tablete ve 100 MB internete sahip olabilmek için günde 1 TL kampanyasından yararlanabiliyor. Tabletin Mart ayında ise 49 TL + 250 MB internet ile halka satışa sunulacağı biliniyor. Basit bir hesap yapıldığında ise tabletin toplam fiyatı yaklaşık olarak 700 TL civarında oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir