Ve Sırada iPhone 5 Söylentileri

Yeni iPad’in raflardaki yerini almaya başlamasının üzerinden fazla bir zaman geçmemiş olsa da gün geçmiyor kı yeni bir Apple söylentisi başlamasın. Kısa süre önce iPhone 5 söylentileri iPhone 4S ile kullanıcıların beklentilerini beklenmedik şekilde sarsmıştı. Nitekim yeni bir iPhone’un piyasaya sürülmüş olması önümüzdeki günlerde bambaşka yeni bir iPhone’un piyasaya sürülmesi ihtimalini oldukça güçlendirmiş durumda.
Marjınal değişikliklerle gelen iPhone 4S’in yerini radikal olarak değişen iPhone 5 konseptine bırakması şu an için en temel noktalardan birisi olarak görülüyor.
İşte iPhone 5’te olacağı rivayet edilen özellikler:

  • 4.6 inç ekran: iPhone’un alışılmış ve şu anda değişmesi beklenen en büyük özellikleri arasında ekran yer alıyor. Daha geniş ekranın kullanım arayüzünü ve tasarımı ne şekilde etkileyeceği ise en çok merak eden noktalardan birisi olarak görülüyor.
  • Daha çok depolama kapasitesi: 64 GB depolama kapasitesine sahip yeni bir iPhone ile depolama konusundaki sınırların iki kat ileri taşınması ihtimaller arasında yer alıyor.
  • Donanımsal ve yazılımsal değişiklikler: Beklenen radikal değişimlerin donanım ve yazılım konusunda pek çok yeniliği getirebileceği de söylentiler arasında. Nitekim A6 işlemci, Flash desteği, sesli kontrol özellikleri bu konular arasında yer alıyor.
  • 4G bağlantı desteği: iPhone 5’in Yeni iPad gibi 4G desteğine sahip olması söylentinin ötesinde olacağına kesin gözüyle bakılan yenilikler arasında bulunuyor.
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir