Ve BlackBerry PlayBook OS 2.0 Karşımızda

Tablet dünyasındaki çetin mücadeleye katılan ancak tabiri caizse tam bir bozguna uğrayan RIM, BlackBerry PlayBook OS 2.0 ile kullanılcıların karşısında.

Daha çok akıllı telefon konseptini destekleyecek bir tablet geliştiren RIM yaptığı ilk tablet hamlesinin yeterince ilgi görmemesiyle uzun bir süreçten sonra PlayBook OS 2.0’ı kullanıcılara sundu. RIM’in ilk tableti için büyük önem taşıyan yeni işletim sistemi PlayBook OS 2.0 pek çok yeni özelliği bünyesinde barındırıyor. Ana ekran deneyimini geliştiren, PlayBook OS’deki “Bridge Mail” desteğinden farklı olarak asıl e-posta desteği sağlayan, sosyal servis entegrasyonu getiren PlayBook OS 2.0, akıllı telefon desteğiyle tablet ortamını daha hareketli hale getirecek gibi görünüyor.

Önümüzdeki haftalarda duyrulması beklenen iPad 3’e rakip olabilecek bir platform olamayacak olan PlayBook OS2.0’ın, RIM’ın bu alanda üstünlüğe sahip olmasını sağlamaktan çok mevcut müşterilerinin beklentisini karşılamak adına yapıldığını söylemek mümkün.

Önümüzdeki aylarda geliştiriciler tarafından ortaya konulacak ürünlerin BlackBerry Tablet-Akıllı Telefon konseptine neler katacağını bilmek güç olsa da iş dünyasının bu şekilde tablet dünyasında yeni alternatiflere sahip olabileceğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir