USB ile Akıllı TV

Günümüz teknolojisi sürekli kendini geliştiriyor ve kendini geliştirdikçe de yeni, işe yarar cihazlar tasarlanıyor. Öncede siyah beyaz ekrana sahip olan televizyonlarımız şimdi akıllı televizyon olarak adlandırılan Smart TV uygulamaları ile bezenmiş durumda.

Tabi Smart TV daha yeni bir uygulama olduğundan dolayı bazı televizyonlarda bu desteği bulamıyoruz. Ancak teknolojide çareler tükenmiyor. Yeni geliştirilmiş olan bir cihaz ile USB desteği bulunan ve Smart TV desteği bulunmayan televizyonlara bu destek sağlanabiliyor. Ayrıca bu cihazda Android sistemi yüklü ve birçok uygulama desteği de içinde bulunuyor.

Dubaili teknoloji şirketi İnfinitec, geliştirdiği bu cihaz ile teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Flash disk boyutunda bulunan The Pocket TV isimli cihaz ile USB desteği bulunan tüm televizyonlara Smart TV desteği kazandırılabiliyor.

Cihazda Android 4.0 işletim sistemi kullanılıyor. Cihazı televizyona HDMI ile bağladıktan sonra üzerinde bulunan Micro SD ve USB 2.0 yuvaları sayesinde cihaza SD kart veya klavye, fare gibi donanımlar ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca cihazın işlevselliğini arttırmak için Google Play Store üzerinden indireceğiniz uygulamalar sayesinde oyun oynayabiliyorsunuz ve internette gezinebiliyorsunuz.

Yakın zamanda sadece proje olarak bir köşede bulunan Pocket TV, çok kısa sürede beklenilenin üstünde bir yatırım aldı. Bu yatırımlar sayesinde cihazın geliştirilme yönünden önü açıldı. Piyasa fiyatının 100-160$ arasında olması beklenen Pocket TV’nin kim tarafından piyasaya sunulacağını hep beraber göreceğiz. Zira aynı hizmetler üzerinde çalışan Apple TV ve Google TV gibi şirketlerin bu cihazı gözlemlediği öne sürülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir