Uçakta Cepten Görüşmek Mümkün Oluyor.

Kısa bir süre sonra Türk Hava Yolları yolcularına deneme amaçlı olarak sunulmaya başlanacak olan Uçakta cep telefonu ile görüşme ve internete bağlanma özellikleri yakın dönemde ülkemizdeki uçak firmaları için bir dönüm noktası olacak gibi görünüyor.

Uçuş sırasında güvenlik sorunları yarattığı için kapalı tutulması gereken Cep Telefonları için geliştirilen yeni bir sistem sayesinde kullanıcılar uçağa zarar vermeden telefon ile görüşme yapabilecek ve internete bağlanabilecekler.

THY’na bu hizmeti sunmayı amaçlayan AeroMobile isimli firma ve çözüm ortağı olan Panasonic firması bu noktada tüm güvenlik testlerinden geçirilmiş ve kesinlikle sistemsel sorunlara yol açmayacak bir çalışmayı devreye sokmuş durumdalar.

Şu aşamada Emirates, Virgin Anlantic ve Malezya hava yolları tarafından kullanılmakta olan bu sistem bu sayede Türk Hava Yolları tarafından da kullanılmaya başlanmış olacak.

Sistemi yakında kullanmaya başlayacak olan havayolları arasında THY dışında SAS, Cathay Pacific ve Etihad gibi büyük firmalarda var.

Kısacası bundan sonra uçakta sesli harflerle konuşan insanlara, durmadan çalan telefonlara, internetten görüntülü görüşme yapanlara kadar her türlü iletişim alanı uçak içerisinde açılmış olacak.

Bakalım ülkemizdeki havayolları ne kadar sürede bu sistemi kendi uçakları içinde aktif hale getirecekler. Ve Türk Hava Yolları hangi uçuşlarına bu özelliği koymaya başlayacak.

Bunlarda zamanla anlaşılacak ve kesinleşecek olan şeyler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir