Tumblr Bir Trend Olma Yolunda İlerliyor

Bir Blog servisi olan ancak son yıllarda gördüğü ilgi ile oldukça büyük bir yapıya kavuşan Tumblr sistemi artık Arama Motoru Sonuçlarında da liderliğe oynamaya başladı.

Öyle ki eskiden Blog kelimesinde kafaya oynayan firma artık Blog arama sayısından daha fazla Tumblr araması ile bulunmaya ve görülmeye başlandı. Yani arama motorları üzerinden Blog yazarak arama yapanların sayısı Tumblr diye arama yapanların gerisinde kalmaya başladı.

New York Merkezli olarak çalışan bir online blog servisi olan Tumblr oldukça hızlı şekilde bir büyümeye başladı ve bu büyüme kapsamında kullanıcıların artık Blog yerine Tumblr araması yapması doğal olmaya başladı.

ComScore isimli bağımsız bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre Amerika Birleşik Devletlerinde geçtiğimiz yılın Mart ayında 8.4 Milyon Tekil ziyaretçisi bulunan Tumblr firmasının 2012 senesi Mart ayında bu sayıyı 21.8 Milyon tekile çıkardığı görüldü.

Sistemin oldukça basit bir düzen işle işliyor olmasından, reklam noktasında kullanıcıyı sıkan ve yoran bir sistem olmamasından, başarılı bir tanıtım döneminden geçmesinden dolayı olsa gerek Tumblr oldukça hızlı bir şekilde büyüdü ve büyümeye de devam ediyor.

Her ne kadar Blog devri biraz daha hızlı akan Sosyal Medya devrine kendisini kaptırmış olsa da zaman içerisinde bu tarz sitelerin açılma sayıları artmaya devam etti ve edecek gibi görünüyor. Yani Tumblr gelecek sene Mart ayında 50 Milyon sınırını aşmış olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir