Televizyon Tarihindeki Gelişmeler

Televizyonlar ilk zamanlarda kocaman siyah beyaz makinelerdi, kahve köşelerinde televizyon izlemek için sıraya geçerdik hele o yeşil çam filmleri

. Bir anda gözümde canlandı her biri, aradan geçen zamanla birlikte televizyonlar önce renkli gösterim haline getirildi, sonra boyutları küçüldü derken tüplü televizyon tarihe karıştı neredeyse. Lcd ekrandan oluşan televizyonlara tam alıştık derken led ekran çıkarttılar.

Televizyonun yapısını incelediğim çocukluk yıllarımda ilköğretimde verilen fen derslerine pek bir merağım vardı. Eve geldiğimde elektrik elektronikle ilgili icatlar yapardım kendimce var olanı geliştiriyordum sözde.

Bir gün bir kutu yaptım içinede bir takım figürler yerleştirdim önüne ise tam kutuya uygun bir cama kablonun ucundan gelen faz ve nötr tellerini yapıştırdım.

O gün herkes masaya oturmuş yemeğini yerken ben hadi bakalım hayırlı olsun diyerek prize fişi taktığım anda şiddetli bir gürültüyle birlikte şebekeden çekilen aşırı akım neticesinde sigortalar attı. Televizyon macerama yeni bir boyut kazandırmıştım orada.

Netice itibariyle ülkemiz insanları bu alanda bir takım yatırımlar yaparak dünya devi haline gelmeyi başarmış konumdalar. Küçük yaşlarda bende onlar gibi başarırım diye tahmin etmiştim..

Televizyon Tarihindeki Gelişmeler” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir