Tasarımda Yeni Trend HTML 5

İnternet teknolojileri sürekli olarak gelişiyor ve özellikle web yazılım dilleri üzerinde yaşanan gelişmeler, daha kaliteli ve kullanışlı web sitelerinin ortaya çıkması konusunda inanılmaz seçenekleri bizlere sunuyor. HTML ve CSS, her yazılım dilinin olmazsa olmaz parçalarından birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Ancak HTML sürümleri, bundan önceki dönemde yetersiz kalabiliyordu. Zaman içerisinde yaşanan gelişmeler, bu kodlama dilini de önemli bir şekilde değiştirdi ve son hali olan HTML 5 sürümünün ortaya çıkmasına yol açtı.

Bu mükemmel sürüm, önceki sürümlere kıyasla daha kaliteli ve güvenli web kodlamaları yapmanızda siz yazılımcılara imkan tanıyor. CSS3 ile maksimum uyumluluk sağlaya ve XHTML kullanımı konusunda da verim sağlayan bu kodlama dili, aynı zamanda ASP, PHP, JQUERY ve bu gibi diğer kodlama dilleri içinde rahat kullanım imkanı sunuyor.

Son dönem temalarının ve sitelerinin tamamı HTML 5 kodlama dili ile ortaya çıkıyor. Sizlerde yazılımcı iseniz internet üzerinden bu yazılım dilinin farklılıklarını inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir