Taraycı Rekabetinde Son Durum

Tarayıcılar arasında rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Microsoft’ un dünya işletim sistemi pazarındaki üstünlüğünden dolayı Microsoft, İnternet Explorer ile halen önde gözükmekte. Diğer browser üreticileri olan Google Chrome ve Opera’dan haksız rekabet olduğu medyada sık dile getirilmekte.

Dünyadaki Browser Kullanım Oranları:
Internet Explorer : %50 lerden %40 lara kadar gerilemiş (-)
Firefox Mozilla : %32 lerden %27 lere kadar gerilemiş (-)
Google Chrome : %14 lerde %27 lere kadar yükselmiş (+)
Safari ve Opera : %8 ve %5 seviyelerinde seyrine devam etmişler

Sizin de gördüğünüz gibi İnternet Explorer ve Firefox düşüş içersindeyken Google Chrome yükselişini sürdürmekte. Firefox ilk çıktığında İnternet explorer da olmayan eklenti gibi bir takım özelliklerle yükselişini sürdürmekteydi ancak internet benden sorulur diyen Arama motoru devi Google Browser pazarına da el atınca Browser pazarında dengeler değişti. Kendinden öncekilerdeki Browser’ ların tüm özelliklerini barındıran, bunun yanınada hızı ekleyen Google, browser pazarına Google Chrome ürününü sürdü ve hızla pazar payını artırmayı sürdürüyor.

Bizim düşüncemizi soracak olursanız, Tüm browser’ ları denedik ve bizde Google Chrome diyoruz. Sizde hangisini hangi Browser’ ı ve nedenini belirterek görüşlerinizi okuyucularımızla paylaşabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir