Sony Xperia Sola İle Dokunmadan İnternet Keyfi

Sony firması tarafından çıkarılan yeni modeli Xperia Sola sayesinde internet sayfalarında ekrana dokunmadan gezinmeniz artık mümkün.

Firma tarafından geliştirilen Floating Touch sayesinde sadece internet sayfalarını dolaşırken kullanabileceğiniz dokunmadan hareket etme özelliği ile gelen cihazda parmak hareketleriniz algılayıcılar tarafından ekrana dokunmadan algılanıyor ve işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılıyor. Ekrana ise sadece seçim yapmanız gerektiğinde dokunmanız gerekiyor.

Ericsson firmasından ayrıldıktan sonra peşpeşe Xperia serisi telefonlar çıkaran firmanın bu ürünün Xperia U ile Xperia P arasında kalan bir model olarak piyasaya çıktı.

Xperia Sola üzerinde 3.7 İnçlik bir ekrana sahip olan, Android 2.3 işletim sistemi ile donatılmış, 1 GHz lik Çift Çekirdekli bir işlemciye sahip olan yeni model cihazlardan birisi.

Ürün üzerinde 512 MB Ram bellek kullanan firma 8 GB gibi birde dahili hafıza yerleştirmiş ürüne. Ayrıca MicroSD Kart sayesinde ürünün hafızasını 32 GB seviyesine kadar taşımanız da mümkün.

720P kalitesinde video çekebilen 5 MP’lik bir arka kameraya sahip olan üründe Wi-Fi, Bluetooth, aGPS, DLNA ve NFC teknolojileri de standart olarak sunuluyor.

107 Gr ağırlığında olan ve 9,9 mm inceliğe sahip olan üründe kullanılan batarya size 475 saate kadar bekleme ve 6 saate kadar da konuşma süresi sunuyor. Ayrıca cihazla 40 saate yakın müzik, 6 saate yakında video izlemeniz mümkün.

Kırmızı, siyah ve beyaz renkleri ile piyasaya çıkacak olan ürün için 2012 senesinin yaz aylarında birde Android 4.0 sürümü güncellemesi gelecek gibi görünüyor.

Kısacası Sony Xperia Sola birçok anlamda size telefon deneyimini üst düzeyde yaşatacak bir cihaz olacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir