Sony Ses Kayıt Cihazını İyice İnceltti

Sony firması kendi rekorunu kırarak sadece 6,4 mm kalınlığında ve 50 gram ağırlığında ICD-TX50 model ses kayıt cihazını tanıttı.

Firma tarafından 4 GB hafıza seçeneği ile gelen cihaz kullanım olarak inceliği ve hafifliği sayesinde oldukça başarılı bir noktaya taşıyor kendisini.

Kolay okunabilir OLED ekranı sayesinde hem parlak bir görüntü veren hem de gözü yormadan kullanılmasını sağlayan cihazın siyah renk olarak üretilmiş olması ve cepte hiç belli olmaması takım elbise ile yaşayanların oldukça hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Dileğinize göre MicroSD bellek kartları kullanılarak hafızasını arttırabileceğiniz bu cihazın en büyük artılarından birisi ise şarj süresi.

MP3 çalarlarından sunduğu bir özellik olan 3 dakikalık şarj ile 90 dakika müzik dinleme imkanının bir benzerini ses kayıt cihazına entegre eden firma 3 dakikalık şarj ise 1 saate yakın bir ses kaydı yapabilmenize imkan tanıyor. Ayrıca piyasadaki birçok ses kayıt cihazına fark atan birde kayıt süresi var. Ortalama olarak tam dolu bir batarya ile 24 saatlik ses kaydı yapabilmeniz mümkün.

Ayrıca sadece ses kaydı yapmanın dışınsa müzikte dinleme imkanına sahip olacaksınız bu cihaz ile. MP3 formatlı müzik dosyalarını kulaklığınızı bağlayarak dinleyebileceğiniz cihaz size yine 24 saate yakın bir sürede müzik dinleme imkanı sunuyor olacak.

Sony firması tarafından üretilen ve desteklenen cihaz ayrıca beraberinde dosyalarınızı transfer etmeyi, düzenlemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran ve sadece PC’lere özel olarak sunulan Sound Organiser yazılımı ile birlikte son tüketiciye sunuluyor. Aynı zamanda, kayıtlarınızı hiçbir ekstra bir işleme gerek duymadanyazıya dökebileceğiniz  Dragon Naturally Speaking ses tanıma yazılımının son sürümü ile de tam olarak uyumlu bir şekilde elinize geçmiş olacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir