Sony 4 Çekirdek İçin Bekleyecek

Sony firması Ericsson firmasını satın aldıktan sonraki ilk senesinde yine bekleme kararı aldı. Dört Çekirdekli işlemcilerin telefonlarda kullanılması konusunda firma 2013 senesine kadar bekleme ve ona göre bir strateji uygulama kararı aldı.

Ancak bu karar bir noktada Sony kullanıcı için büyük bir darbe olacağa benziyor.

Şubat ayında yapılan MWC fuarında yüzünü gösteren LG ve HTC markalı 4 çekirdekli ürünlerin birkaç ay içerisinde satışa sunulacağını, Samsung ve iPhone tarafından da birkaç ay içerisinde yeni modellerin duyurulacağını dikkate aldığımızda 4 çekirdekli telefonlar için 2013 senesi epey uzak gibi görünüyor.

Sony firması yeni işlemcilerin batarya harcama noktasında hangi durumda olduklarını bilmedikleri için yeni cihaz üretmeden önce yeterli bir düzeye gelmesini bekleyeceklerini ve kullanıcıya iyi ancak kısa sürede biten bir bataryaya sahip ürün yerine birbiri ile senkronize olan bir cihaz sunacaklarını belirtiyor. Bu sebeple de en yakın süreyi 2013 senesi olarak gösteriyor.

Ancak o döneme kadar firmaların hemen hemen hepsi yeni ürünlerini piyasaya sürmüş olacaklar ve piyasada ki büyük payı kapmış olacaklar. Bu bir anlamda Sony firması için pazar kaybı anlamına geliyor. Çünkü kendisi 4 çekirdekli ürünlere başlayacağı zamanlarda başka ekstra ürünlerin ve işlemcilerin piyasaya sürülmesi muhtemel.

Dileriz ki Sony geçtiğimiz yıllarda yaşadığı Geç Kalma olayını bu sefer yaşamaz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir