Skype Nedir? Nasıl Kullanılır?

Skype her ne kadar Türkiyede yaygın olmasada dünya çapında önemli bir kullanım olanına sahip en popüler voip servisidir.

Skype’ ın özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse, Online kullanıcılar arasında msn gibi yazışma ve yüksek görüntü kalitesiyle görüşme kalitesiyle görüşme imkanını söyleyebilirz. Ancak Skype’ ı diğer voip servisleri arasında ön plana çıkartan en önemli özelliği: Dünyanın herhangi bir noktasındaki yakınınızın ev veya cep telefonunu arayarak yüksek ses kalitesiyle ve düşük ücret karşılığında konuşma imkanı sağlaması.

Eğer sizin de yurtdışında bir yakınınız varsa ve uluslar arası görüşme ücretlerinin yüksekliği nedeniyle sık sık görüşemiyorsanız Skype servisini kullanabilirsiniz. Skype ücretleri görüşülmek istenen ülkelere göre farklılıklar göstermekte, skype resmi internet sitesinden ülkelere göre görüşme ücretlerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Skype aylık sabit fiyat imkanıda sunmaktadır.

Kullanım arayüzü olarak olarak Türkiye’ de oldukça popüler olan Msn’ e benzeyen Skype, Türkçe dil imkanıda sağlamaktadır. Görüntülü konuşma sırasında her iki tarafın Skype sürümlerinin aynı olması, yapılan görüşmeden daha çok verim alınmasını sağlamaktadır.

Skype Programını a href=”http://www.skype.com/intl/tr/home/”>Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir