SimCity Oyununda İnternet Bağlantısı Mecburu Hale geliyor

Maxis firması tarafından merakla beklenilen yeni SimCity oyunu hakkında geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre gelecek olan yeni sürüm ile internete bağlanmadan oyun oynamanız artık mümkün olmayacak.

2013 senesi içerisinde sevenleri ile buluşması planlanan oyunun içeriğinde ve sisteminde bir dizi değişikliğe gidilecek gibi görünüyor.

Oyunun daha gerçekçi olabilmesi ve şehirlerin kendi aralarında yardımlaşabilmelerini isteyen firma bu sayede oyun içerisinde bulunan tüm kullanıcıları bir dünya içerisinde toplamayı amaçlıyor.

Oyun esnasında kopan internet ise oyunun durmasına sebep olmayacak. Zaten oyun devamlı olarak internete bağlı kalma zorunluluğu da taşımıyor. Ancak sistem belirli aralıklar ile internete girerek diğer şehirlerin ve sizin son durumlarınızı online sisteme yükleyecek.

Yeni sürüm ile gelen online veri aktarımı sayesinde ülkelerin mali durumlarına göre global bir ekonomi de kendiliğinden oluşacak. Buna göre büyüyen ya da küçülen ekonomiler görülebilecek, çalışan ülke ile çalışmayan ülke arasındaki farklar ortaya dökülecek.

Oyunun Online olarak oynanabilecek olması sayesinde daha gerçekçi bir ortam oluşması bekleniyor. Bu sayede oyunu oynayan kullanıcılarda oyuna daha fazla bağlanacaklar gibi görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir