Şifre Saklama Programı, Keepassx

Bilgisayarın internetsiz br anlam ifade etmediğin düşünürsek, Her bilgisayarda kurulu olmasını düşündüğümüz Keepassx şifre saklama programını sizlere tanıtmak istedik.

Hepimiz internette zaman geçiriyoruz ve bir çok yere üye olmamız gerekiyor, bir süre sonra şifrelerin içinde boğuluyoruz ve acaba buraya hangi şifreyle üye oldum diye düşünüyoruz veya bir çoğumuz unutmamak için tek bir şifreyle bir çok yere üye oluyoruz. Buda güvenlik açısından bir takım sakıncalar doğuruyor. İşte tüm bu sorunları oldukça kullanışlı şifre programı Keepassx ortadan kaldırıyor.

Keepassx Şifre Programı’ nın Kullanımı

Keepassx şifre programını indirip kurulumunu yaptıktan sonra programı açmak için bir kez şifre oluşturuyoruz, bu şifre daha sonra keepassx şifre programını açabilmemiz için bize sorulacak.

Keepassx şifre programında program şifremizi belirleyip açtıktan sonra, internette üye olduğumuz yerlerin kayıtlarını oluşturup güvenli bir şekilde saklayabiliyoruz. Eğer isterseniz gelişmiş şifre üretme özelliğini kullanarak güvenli şifreler oluşturarak kullanarabilirsiniz ve bunları keepassx şifre programı aracılığla güvenle saklayabilirsiniz.

Keepassx şifre programının Türkçesi mevcut değil ancak temel ingilizce bilgisi olan herkes çok rahat bir şekilde kullanabilir.

İnternet güvenliğinin tartışıldığı bir dönemde ki internetin var olduğu her zaman internet güvenliği tartışılacaktır. Keepassx şifre saklama programını, Her internet kullanıcısına şiddetle tavsiye ederiz. Şifrelerinizin güvende olması dileğiyle…

Keepassx şifre programını indirmek için buraya tıklayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir