Samsung UltraBook Pazarında Kendisine Yer Arıyor

Güney Kore menşeli Teknoloji Devi Samsung daha önce ürün üretmediği UltraBook pazarına 5 farklı seri ile giriş yaparak sektörde kendisinin de yer aldığını rakiplerine gösterme çalışmasına başladı.

Birçok ülkede kısa süreli bir çalışma sonrasın da Notebook ve Netbook pazarında hatırı sayılır bir sıralamaya yükselen Samsung UltraBook Ürünleri ile de sektördeki iddiasını bir üst seviyeye daha taşımaya çalışacak gibi görünüyor.

Türkiye pazarında 2012 yılının ikinci çeyreğinde satılması planlanan ortalama 2,5 Milyon adet bilgisayarın ortalama olarak 250 Bin kadarının Ultrabook olması beklenen pazarsa Samsung firması şimdiden kendisine ulaşması gereken bir rakam koymuş bile.

Yeni ürünleri ilk etapta 9 Mart günü bazı noktalarda satışa sunan Samsung  ilk 1500 adetlik seriyi ilk gün tüketerek bir başarıya da imza attı.

Yeni serisinin siparişini veren firma kısa sürede her teknoloji satış alanında ürünlerinin satışını sağlayacak ve bu sayede bilgisayar sektöründe de önemli adımlar atacak gibi görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir