Samsung I9300 Modelinin Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Samsung firması tarafından pazara sunulmaya hazırlanılan ve bir dönemler acaba Samsung Galaxy S3 modeli mi geliyor iddialarına sebep olan Samsung I9300 modelinin özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Samsung tarafından Retina Display özelliklerine sahip 4.0 İnçlik bir ekran kullanılan cihazda 1280 * 720 piksel çözünürlüğünde HD videolar ve görüntüler izlemeniz mümkün hale getirilmiş durumda.

İlk etapta özellikler sizin için bir anlam oluşturmasa da 367 ppi lik değere sahip olmasından dolayı 330 ppi değerlerine sahip bir iPhone 4S modelinden daha üstün bir ekrana sahip olduğu gerçeğini es geçemeyiz.

Donanımsal bazda bir anlamda Samsung Galaxy Note modelini kopyalayan cihazda 1.4 GHzlik Çift Çekirdekli Exynos işlemciler kullanılmış durumda. Ayrıca firma tarafından Mali-400 MP GPU ile cihaza destek verilmiş.

1 GB ram ile gelecek cihazın henüz kaç GB lık Dahili Hafıza ya sahip olacağı bilgisi ne yazık ki basına bildirilmedi.

Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi ile gelecek olan cihazın TouchWiz versiyonu ile gelmesi ve tuşsuz bir versiyona sahip olması bekleniyor. Yani cihazda yan tuşlar haricinde ek bir tuş takımı kullanılmayacak.

Cihaz üzerinde kullanılacak olan batarya türü, ön ve arka kameraların çekim kalitesi, ek olarak hangi özelliklerin sunulacağı, dahili hafıza bilgileri gibi birçok kritik bilgi ise sanırım birkaç hafta içerisinde Samsung firması tarafından açıklanacak ve telefonun net bir incelemesi için ortam oluşturulacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir