Samsung Galaxy SIII’e Şikâyet Yağmuru

En son ABD ülkesinde açılan patent davasını kaybeden Samsung 1 milyar dolar tazminat ödemeye mecbur bırakılmıştı. Samsung’ un en son kozu olarak gösterilen ve iPhone 4S’e rakip olarak piyasaya sürülen Samsung Galaxy SIII ise Türk kullanıcılar tarafından şikâyet yağmuruna tutuluyor.

Samsung şirketinin başı patent davalarıyla belada. Şirkete açılan patent davalarının sonucu olarak çıkış ülkesi olan Güney Kore’de bile birçok ürününe satış yasağı getirilmişti. En son olarak ABD’de kaybettiği patent davasının ardından en iyi kozu olan Samsung Galaxy SIII’ ün piyasa değeri %8 oranında bir azalma gösterdi ve şirket toplamda 12 milyar dolar zarar etti.

iPhone 4S’e rakip olarak piyasaya sürülen bu telefon ilk çıktığı andan itibaren satış rekorları kırmaya başladı. Ancak ürün hakkında Türk kullanıcılardan artarak devam eden şikâyetler alınıyor. Bu şikâyetler arasında en çok dayanıksız telefon camları, ekranın renk atması ve ses kesintileri yer alıyor. Aynı zamanda telefonun çekim kalitesinden veryansın eden kullanıcıların sayısı da azımsanacak derecede değil.

Samsung şuan için hem patent davaları ile uğraşmak zorunda hem de kullanıcıların sorunlarıyla. Aynı zamanda bu sorunlara bağlı olarak şirketin büyük zararlara girmesi de problemin ne kadar büyük olduğunu göstermekte. Bakalım Samsung bu sorunların üstesinden nasıl gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir