Samsung Galaxy SII Güncellemesi 15 Mart’ta Geliyor

Samsung firmasının Amiral Ürünlerinden birisi olan Samsung Galaxy SII modeline Android 4.0 güncellemesi 2 hafta içerisinde gelecek. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre ise güncelleme tarihi 15 Mart 2012 tarihi.

Firma yetkilileri tarafından daha önce 21 Şubat tarihinde Galaxy S2 modeli için Android 4.0 sürümünün hazır olduğu bilgisi verilmiş ancak Google’dan onay beklendiği söylenmişti. Verilen bu bilgi neticesinde son anda İsrail bölümü tarafından verilen güncelleme tarihi kullanıcılar için büyük bir sevinç kaynağı oldu.

Samsung tarafından hızlı bir şekilde ilk etap çalışmaların tamamlanması ve cihazın Android 4.0 sürümünün hazırlanması elbette ki ilk etapta sorunların yaşanmasına sebep olacaktır. O sebeple hemen geçmek yerine biraz beklemenizde fayda var.

Ayrıca sürümün ne zaman Türkiye pazarında da kullanılabilir ve yüklenebilir olacağı konusunda ne yazık ki bir bilgi yok. Yani biz yine Mart sonuna kadar beklemek ve herkesten geride güncelleme almak durumunda kalabiliriz.

Ancak piyasada bulunan HTC, Sony, Motorola ve LG gibi firmalardan daha önce Android 4.0 sürümüne güncelleme veren firma bir anlamda rakiplerine de göz dağı vermeyi amaçlıyor gibi görünüyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir