Samsung Galaxy Note İnceleme

Samsung’un son zamanlarda çıkardığı en ilginç telefonlardan biri Galaxy Note. Tablet pc lerin popülerleşmesiyle Samsung Tablet-Cep Telefonu arası Galaxy Note’u piyasaya sürdü.Telefonun dikkat çeken en önemli özelliği 5.3 inçlik dev ekranı. Hali hazırda ürettiği 3.7 inçlik modeller telefon için sınırları zorlarken Galaxy Notetüm bu konseptin dışında kendine yer buluyor.

Ekran

– 5.3 inç HD Super AMOLED Ekran

– Ekran Çözünürlüğü 1,280×800 piksel

Ekranın hem büyüklüğü hem çözünürlüğü cep telefonu yada akıllı telefon standartlarının çok üstünde. Galaxy Note’un ekran çözünürlüğü şuan piyasada satılanherhangi bir netbookun çözünürlüğü kadar.

Iphone’dan sonra gelişen dokunmatik ekran teknolojisine ayak uyduran nadir firmalardan olan Samsung’un Galaxy serisinin dokunmatik ekranları oldukça verimli çalışıyor.

Kamera

Cihazda iki adet kamera bulunuyor. Arka kamera 8 megapiksel ve 720p video kaydedebiliyor. Görüntülü görüşme için yapılmış ön kamera standartların üstünde ve 2 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Pil

Üründe standart olarak 2,500mAh gücünde pil geliyor. Ekran boyutunuda düşündüğümüzde pil performansının düşük olacağını tahnmin etmek zor değil. Sonuçta ürün tabel pc-cep telefonu arasında bir köprü vazifesi gördüğü için şarjının 1 günü tamamlaması oldukça yeterli.

İşletim Sistemi

Cihazın üzerinde gelen işletim sistemi Android 2.3.6 Gingerbread. Resmi olarak 4.0 sürümüne yükseltme ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamış fakat yükseltmeye kesin gözüyle bakılıyor. Ekran çözünürlüğünün standartların üzerinde olması Android marketten indirilebilecek uygulama konusunda sıkıntıya yol açabilir.

Diğer

Genel özelliklerin dışında ürün üzerinde dokunamatik ekranda kullanmak için kalem çıkıyor. Kalem eski akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız şekilde ürünün alt kısmından cihaza bağlanıyor.

Boyutlar

Ağırlık: 178 gr

Boyut: 146,85 x 82,95 x 9,65 mm

Fiyat

Ürürün Türkiye satış fiyatı 1800 TL civarında.

Son Yorum

Bu cihaz normal telefonlardan çok farklı. Eğer gerçekten büyük bir ekrana ihtiyacınız varsa düşünün. Ayrıca telefonu elinize almadan satın almanızı kesinlikle tavsiy etmiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir