Samsung Galaxy Note İçin Güncelleme Haziranda

Samsung firması tarafından daha önce yapılan Güncelleme bildirisi ile Samsung Galaxy Note ve Samsung Galaxy SII modellerinin ICS yani Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi alacağı belirtilmişti.

Ancak sonrasında çıkan bazı sorunlar Samsung firmasını Android 2.3 Gingerbread kullanan Samsung Galaxy Note için gelecek olan güncellemenin biraz gecikmesine sebebiyet verdi.

Firma tarafından Nisan ayı içerisinde güncellemelerin yüklenebilir bir hal alacağı bildirilmişti. Ancak yapılan son açıklama ile Galaxy Note serisine Android 4.0 sürümünün Haziran 2012 gibi geleceği bilgisi verildi.

Bu arada gelecek olan yeni güncellemenin Samsung tarafından Note için Ekstra özellikler barındıracağı bilgisini verelim. Bu sebeple güncelleme de biraz gecikme yaşanması doğal olarak görülebilir.

Firmanın Note modeli için çıkaracak Android 4.0 sürümünde S-Pen uygulamalarına ağırlık vereceği, multimedya ve uygulama özelliklerinin Note için özelleştirileceği ve tamamen Samsung Galaxy Note modeli için hazırlanmış bir güncelleme olarak geleceği bilgisi verildi.

Ayrıca GPU hızlandırılması ve birkaç temel iyileştirme yapılacağı, Angry Birds Space oyununun Samsung Galaxy Note için özel bir sürümle birlikte geleceği de şimdiden netleşen bilgiler arasında.

Kısacası Samsung firması Samsung Galaxy Note modelinde büyük yenilikler yaparak gelecek güncelleme ile cihazı bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor gibi görünüyor. Bu sebeple güncelleme yapılmasında biraz da gecikme olması oldukça doğal bir durum olarak ele alınabilir.

Samsung Galaxy SII modeli için ise normal güncelleme takvimi işlemeye devam ediyor. Birkaç hafta içerisinde Samsung Galaxy SII modeline uygun Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi yayınlanacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir