Project Glass’ ın Patenti Alındı

Google son zamanlarda mükemmel bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu projeyi herkes tahmin etmiştir sanırım, Project Glass. Bu proje için bilim kurgu filmlerinden çıkmış desek yeridir. Project Glass hakkında detaylı bilgiyi şu makalemden edinebilirsiniz, konumuz bu değil.

Google, geçtiğimiz günlerde Project Glass için patent başvurusunda bulunmuştu. Bu patent başvurusu tam zamanında geldi diyebiliriz. Çünkü Project Glass tanıtım videoları yayınlandıkça projenin detayları ortaya çıkıyordu. Tabi bunu fırsat bilen firmalarda boş durmayıp projenin benzerlerini üretmeye başlamışlardı bile.

Proje sorumlularından olan Dr. Steve Mann’ in blogunda yayınlanan bir yazıda projenin bir benzeri için çalışmalar yürütüldüğü söyleniyor. Project Glass projesinin bir benzeri olarak nitelendirilen “EyeTap Digital Eye Glass” projesi hırsızlık olarak nitelendiriliyor. Objektif olarak baktığımızda ise bunu söylemenin pekte abes olmayacağı görülüyor.

Google benzer hırsızlıkları engellemek için patent başvurusunda bulundu ve dün bu patent başvurusunun kabul edildiği bilgisi yayınlandı. Sabırsızlıkla gelişmelerini takip ettiğimiz bu gözlük bakalım ne zaman çıkacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir