Playstation PSP Vita İncelemesi

Her oyun sever bilgisayar dünyasındaki oyunlara ilgi duymayabilir. Konsol düşkünlüğü apayrı bir kayram olarak oyun severler dünyasında yer alırken taşınabilir oyun konsolu konusu bu konudaki en farklı alanlardan birisidir.

Taşınabilir oyun konsolunun en iddialı markalarından olan Sony, PSP servisindeki yeni ürünü PSP Vita ile karşımızda. Pek çok söylentiye malzeme olan ve gelmesi merakla beklenen PSP artı ve eksileriyle karşımızda.

Şu ana kadar geliştirilen en iyi taşınabilir oyun konsolu olma özelliğini taşıyan Playstation Vita, 5 inç dokunmatik OLED ekranıyla oldukça kaliteli görüntü sunan donanımla geliyor. PlayStation Network üzerinde farklı özellikler kullanabilme imkanı sunan Sony’nin son harikası, etkileyici bir işletim sistemiyle geliyor. Oldukça tepkisel, kolay kullanılabilen işletim sistemine sahip Vita, uzun pil ömrüyle oyun severlerin gönlünü fethetmeye hazır.

Yeni PSP Vita’nın olumsuz yönü ise medya hakları ve bağlantı konusunda eksiklerinin olması. Çoğu oyunda hafıza kartı gerektirmesi ise makul fiyatının çıtasını yükselten gizli etkenlerden birisi olarak göz ardı edilmemesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

Standart dışı (bilgisayar üzerinden dosya aktarımı gerçekleştirememe gibi detaylar pek çok kullanıcı tarafından beğenilmeyecek detaylardan birisi. Sonuç olarak kusursuz bir paket isteyen kullanıcılar için sürpriz eklemelere hazırlıklı olmaları gerektiğini şimdiden belirtelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir