PlayStation 4’ün Yeni Adı Orbis mi Olacak?

Sony tarafından önümüzdeki sene için yeni bir oyun konsolu çıkarma çalışmaları devam ediyor. Bu konuda birçok haber ortaya atılsa da son dönemde ortalarda gezen yeni isim ve yeni özellikler biraz daha gerçekçi gibi görünüyor.

Firma tarafından 2013 sene başında ya da 2013 senesi tatil döneminde piyasaya sürülmesi planlanan Sony Play Station 4 modeline firma tarafından Orbis kod adı verildiği iddiası ortaya atıldı. İddiaları ortaya atan Kotaku daha önce PS Vita ve Play Station 3 içinde çeşitli bilgiler vermiş ve bu bilgilerde büyük ölçüde doğruluk yakalamıştı.

Firma içindeki pazarlama uzmanlarına göre her modeline 1-2-3-4 gibi isimler verilmesinin biraz sıkıntılı olduğu düşüncesi yeni çıkacak olan modele yeni bir isim verilmesi konusunda firma patronlarını da ikna etmişe benziyor.

Vita isminin “Yaşam” anlamına gelmesi, “Orbis” isminin ise Döngü anlamına gelmesi de firmanın yeni modelinin Orbis ismi ile çıkaracağı ve “Yaşam Döngüsü” üzerine gideceği yönündeki iddiaları güçlendiriyor.

Firmanın çıkaracağı yeni ürünlerde AMD logosuna sahip işlemcileri görmemiz büyük bir sürpriz olmayacaktır. Birkaç ay öncesinde yapılan bir açıklama ile AMD İşlemcilerinin gelecek Sony modelleri için işlemciler üreteceğini öğrenmiştik zaten.

Bu durum üzerine ortaya atılan iddia ise Orbis modelinin AMD tarafından üretilen 64 Bitlik bir işlemci üzerinde şekilleneceği ve bir bilgisayardan daha hızlı, özellikli ve aktif bir ürün ortaya konulacağı yönünde.

Firma tarafından piyasaya sürülecek olan PlayStation 4 modelinin PS3 ve PS2 oyunları ile uyumlu olmayacağı ve Kırılma gibi bir olayın ise imkansıza yakın olacağı da gelen haberler arasında. Buradan haraket ettiğimizde ise yeni oyun alan ancak cihazlarını değiştirmek isteyen kullanıcılar için Orbis modeli biraz maliyetli olacak gibi görünüyor.

Microsoft firması gibi Sony firmasının da Oyun Uyumluluk Sorununa bir çözüm bulmak amacıyla çeşitli yollara başvurması bekleniyor.

Bakalım 2013 senesi içince bizlerin karşısına çıkması beklenen Sony PS4 ya da Orbis modeli nasıl bir ürün olacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir