PES 2012 ve KONAMI Erimeye Başladı

KONAMI firması tarafından pazara en iyi futbol oyunlarından birisi olarak sunulan PES 2012 oyununun satış grafiği her geçen gün aşağı yönde ilerlemeye devam ediyor. Ve durum artık FIFA 2012 oyun serisinin yanına bile yaklaşamayacak bir hal almaya başladı.

Bir dönemler FIFA serisini katlayarak müthiş satış rakamlarına ulaşmayı başaran KONAMI imzalı PES (Pro Evolution Soccer) serisi zamanla kendi kendine bir çöküşün içerisine girmeyi başardı. Son olarak PES 2012 oyunları satış başarısızlığı yaşamaya başladı.

Pazara çıktığı 2011 Eylül ayından beri tüm oyun platformlarında (PC, PS, Xbox) toplamda 1 Milyon adetlik satış yapan firma yaklaşık olarak aydan daha uzun bir süreç içerisinde bu rakama ulaşabilmiş durumda.

En büyük rakibi olan EA Games imzalı FIFA 2012 oyunu ise pazara çıktığı ilk ay içerisinde 1 Milyonluk satış rakamını geçmeyi başarmıştı. Zamanla satılan oyunlarla şu aralar FIFA 2012 oyunu PES 2012 oyununu 3 veya 4 katına katlamış gibi görünüyor.

Son 2 senedir düşüşte olan PES oyunları ve dolayısıyla KONAMI firması eğer gelecek sene pazara sunacağı PES 2013 oyun serisinde ekstra bir şeyler yaparak kullanıcıları kendisine çekmeyi başaramaz ise düşüşün sonucu pek de iyi olmayabilir.

Firmanın oyunu oynayanlardan geri dönüş almaya başlaması da sanırım gelecek sene çıkacak oyun için bir ön hazırlığın başlaması anlamına geliyor.

KONAMI firmasının olası bir iflası durumunda PES serisine veda edebiliriz. Bu durumda özellikle ülkemizde ağırlık olarak daha fazla sayıda bulunan PES sevenleri oldukça üzecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir