Panasonic Akıllı Telefon Pazarına ELUGA ile Hızlı Giriyor

Mobil teknolojiler noktasında önemli bir yeri olan ve 2012 senesinin ilk çeyreğinde yapılan Mobil Dünya Kongresi 2012‘de boy gösteren Panasonic 2012 senesinde adından sıkça söz ettiren bir akıllı telefon üreticisi haline geleceğini gösterdi.

Piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni model akıllı telefonlar ile pazarda bir yer kapma telaşı içinde olan firma özellikle televizyon alanında ortaya koydukları başarıyı yeni mobil ürünlerinde de ortaya koymaya hazırlanıyor.

Panasonic ELUGA ismiyle ilk akıllı telefonunu piyasaya süren şirket bu noktada işletim sistemi olarak son dönemin gözde sistemlerinden birisi olan Android’i seçmiş durumda. Android 4.0 yüklü olarak kullanıcılara ulaştırılacak olan cihazın ilk görüntüleri oldukça başarılı bir ürün olduğunu ispatlar nitelikte.

Oldukça ince bir gövdeye sahip olacak olan yeni cihazda batarya sorununu aşmak oldukça kolay olacak gibi görünüyor. Çok kısa sürede şarj olan cihaz kolay kolay bitmeyen bir şarja sahip oluyor. Cihazın 50 dakikalık bir şarj ile %87 oranında bataryasını doldurduğu yapılan ölçümlerde görülmüş durumda. Buda 1 saat içerisinde bataryanın hemen hemen tamamen dolması anlamına geliyor. Ayrıca yapısı itibariyle toza ve suya karşıda oldukça dayanıklı bir gövdeye sahip.

Üzerinde 8 MP lik bir kamera olan cihazda kamera bölümünde herhangi bir çıkma olmaması cihazın zarafetini biraz daha arttırmış oluyor. NFC teknolojisine sahip olması planlanan üründe ayrıca

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir