Oyuncu Faresi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar dünyasında oyuncu olmak başkadır. Her şeyinizin ayrı ve özel olmasını istersiniz. Oyunun vazgeçilmez parçası olan fare söz konusu olduğunda bu durum daha özel hale gelir. Bütçe konusunu göz ardı edecek olursak piyasadaki pek çok fare çeşidi arasından seçim yapmanın zor olduğunu söylemek mümkün. Eğer seçimlerinizin kolay olması ve ne şekilde seçim yapmanız gerektiği sizin için önemliyse ite size oyuncu faresi seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler.

Yüksek hassasiyet: Yüksek hassasiyet sayesinde daha az fiziksel hareketle daha fazla sanal hareket elde edebilirsiniz. Dolayısıyla alacağınız farenin DPI değerinin oldukça yüksek olması gerekir.

Ayarlanabilir hassasiyet: Yüksek hassasiyet her zaman iyidir fakat ayarlanabilir hassasiyet yüksek hassasiyetle birlikte çok daha iyidir. Bilgisayarınızın faresinin farklı seviyelerde hassasiyet sağlayacak tuşa sahip olması önemli bir artıdır.

Programlanabilir tuşlar: Oyunun özelleştirilebilirliğini bir adım daha ileri taşımak istiyorsanız özel hareketleri yerine getirmede veya belirli bir hareket serisini oluşturmada kullanabileceğiniz programlı tuşlar oyun zevkinizi katlayacaktır.

Işıklandırma: Kişisel zevke bağlı olarak oyun faresinin ışıklandırmaya sahip olması “ben burdayım” mesajı vermesi bakımından önemli.

Ayarlanabilir ağırlık: Biraz daha üst seviye farelerde bulunan bu özellik istediğiniz özelliğe sahip bir fareye sahip olabilmeniz bakımından dikkatinizi çekebilir.

Tutuş: Avcunuz içinde kaybolan veya elinizin üzerinde gezdiği bir fare tercihi tamamen size kalmış. Bu tercihe göre en iyi fareyi dahi içiniz almayabilir veya özellikleri sınırlı olan bir fareye dahi dört elle sarılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir