Operatörler Sınırsız İnternete Yönelmeye Başladı

Bundan seneler öncesinde Vodafone tarafından başlatılan Cep Net çalışmasının bir benzeri yine operatörlerin gündemine girmeye ve reklamlara taşınmaya başlandı.

Firmalar özellikle piyasada artan akıllı telefon trafiğini göz önüne alarak cihazların internete bağlantılarını sağlamak amacıyla paket internet satışlarına başlamışlardır.

Ancak genelde kotalı ve pahalı olan bu paketler zaman içerisinde erimeye başladı. Tüketici memnun kalmadığı için operatör değiştirmeye başlayınca da firmalar Sınırsız İnternet paketlerini aktife alma çalışması içerisine girdi.

Şu aşamada birçok paket üzerinden internet satışı yapan 3 operatör yakın dönemde az paket üzerinden sınırsız seçenekler ile satışlarına devam edecek gibi görünüyor.

Bu sayede kullanıcılar istedikleri an gelişmiş özelliklerdeki telefonları ile internete girebilecek, dosya indirebilecek veya bir şeyler izleyebilecekler.

Ancak paketlerde Adil Kullanım Sınırı olması da elbette ki kaçınılmaz. Alınacak pakete göre hızının sınırı aşınca 256 Kbits, 128 Kbits ya da 64 Kbits gibi hızlara indirilerek bağlantınızı başka yerlerde kullanmanızın önüne geçmeye çalışıyorlar.

Sizde şuan aktif olarak kullandığınız mobil içerik sağlayıcı firmanız ile görüşme yaparak size en uygun fiyat ve özellikteki internet paketlerinden birisini tercih edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir