Öğrenciler İçin En İyi 5 iPad Uygulaması

iPad çılgınlığının artması, tabletlerin okul sıralarına kadar inmesi ve teknolojinin eğitimde kullanılması… Tüm bunlar artık teknolojinin aktif şekilde kullanıldığı günümüz şartlarında yeni uygulama ihtiyaçlarını ortaya çıkarıyor. Biz de bu durumu göz önüne alarak öğrenciler için en iyi 5 iPad uygulamasını araştırdık.

Notes Plus: El yazısıyla yazma, not alma, şekil çizme ve ses kaydı için dersinizde asistanınız olmaya adap bir uygulama. Küçük şekilde yazma, vektör şekil çizimini otomatik olarak algılama, Google Docs yükleme desteği, PDF olarak yazdıklarınızı dışa aktarma özellikleriyle eksiksiz bir not alma uygulaması.

Numbers, Keynote, Pages: Apple’ın iOS işletim sistemine dahil etmediği Office uygulama paketi her türlü özelleştirilebilirliği, dokümanlarda düzenleme işlemini ve sayfa görüntülemeyi kusursuz şekilde yapan bu uygulama mutlaka öğrencilerin kullanması gereken uygulamalar arasında yer alıyor.

Teamviewer: Öğrencilikte mobil yaşamayı benimseyenlerdenseniz evinizdeki bilgisayarla uzaktan masaüstü bağlantısı kurmak için Teamviewer uygulaması tam sizin için.

Print Magic: Ödevleriniz, projeleriniz ve çalışmalarınız… Tüm bunları iPad üzerinde yazarak yazıcınızdan çıkarmak istiyorsanız kablolu kablosuz tüm yazıcılardan çıktı almanızı sağlayan Print Magic uygulamasını iPad’inize kurmayı ihmal etmemelisiniz.

TurEng Sözlük: İngilizce-Türkçe sözlüğünüzün her an yanınızda olmasını istiyorsanız TurEng sözlük tam size göre.

Öğrenciler İçin En İyi 5 iPad Uygulaması” üzerine bir yorum

  1. Bence öğrenciler için en iyi iPad uygulaması Akıllı Tablet’tir. Ben şahsen hem okul derslerime hem de LYS’ye bu uygulama ile hazırlanıyorum. Uygulamanın içinden kütüphaneler dolusu kitap var. İstediğim dersin kitabını indiriyorum sonra metroda otobüste parkta bahçede istediğim her yerde ders çalışabiliyorum. Uygulamayı kullanan biri olarak bütün öğrencilere tavsiye ediyorum. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir